Obilježavanje Dana sigurnog interneta

Autor: Đurđa Šmajgl, 1. 2. 2017.

Centar za sigurniji Internet i ove godine

7. veljače 2017.

provest će niz aktivnosti poput  web kviza, online predavanja, objavljivanja stručnih članaka radnih promotivnih aktivnosti isl.

Pozivamo  Vas da se uključite u obilježavanje Dana sigurnosti interneta  na adresi:

Drage učenice i učenici, na sam Dan sigurnijeg interneta održati će se web kviz  od 07:00 do 19:00 sati putem kojeg možete  osvojiti jedan od tri ponuđena mobitela.

Kviz će biti postavljen na stranici

www.dansigurnijeginterneta.org

Dva video uratka koja možete koristiti za svoje aktivnosti:

Prvi video govori o jeziku mržnje na internetu te kako svatko od nas ima pravo na odabir načina komunikacije na internetu. Video se pokazao kao odličnim za početak rasprave o obliku komunikacije na internetu kojeg koriste djeca i mladi a isto tako kao i početak rasprave o zlostavljanju na internetu.

Lijepa riječ, sad nam treba #lijepariječ

Drugi video je informativnog karaktera kojeg smo razvili u suradnji s našim Web detektivima gdje su oni u svojim riječima objasnili pojmove poput Gaminga, Youtube, Facebooka, Snapchata.

Edukacijski webinar o sigurnosti na internetu

Dragi roditelji i učenici pozivamo vas da pročitate pismo jednog roditelja.

Poljoprivredna škola Zagreb / Gjure Prejca 2, HR-10040 Zagreb / www.ss-poljoprivredna-zg.skole.hr / ured@ss-poljoprivredna-zg.skole.hr